Uczniowie szkolnego kółka filmowego przygotowali film z życzeniami dla wszystkich dziadków z okazji ich święta. Nasza ekipa postanowiła stworzyć prawdziwy koncert życzeń, w którym młodzi twórcy przesyłają serdeczne pozdrowienia i wyrazy miłości dla swoich ukochanych dziadków.W realizacji tego niezwykłego filmu pomagali nam profesjonaliści, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki ich wsparciu nasza produkcja nabrała jeszcze większego blasku. Nie możemy się doczekać, aby przekazać Wam efekty naszej pracy !!! Dziękujmy za pomoc Panu Kornelowi Katarzyńskiemu oraz Panu Sławkowi Zygnerowi.
Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Dziadkom z okazji ich zbliżającego się święta.
 
 
 

5 szczegółowych zasad bezpieczeństwa dla dzieci

  1. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!
    Służby co roku ostrzegają, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczny lód. Na jego wytrzymałość wpływa rodzaj wód oraz temperatura powietrza. Lód nie wszędzie jest tej samej grubości – na środku jeziora jest cieńszy niż przy brzegach. Do jazdy na łyżwach nadają się wyłącznie sztuczne zbiorniki.
  2. Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.
    Wjazd na taflę lodu może spowodować jego załamanie.
  3. Nie przebiegaj przez ulicę.
    A po zapadnięciu zmroku zawsze miej przy sobie odblask – dzięki temu będziesz widoczny na drodze.
  4. Nie strącaj sopli zwisających z dachów lub drzew.
    Spadający sopel może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.
  5. Stosuj się do zakazów i nakazów opiekunów.
    To bardzo ważne! Nie znikaj niespodziewanie z oczu rodzicom lub opiekunom, a jeżeli planujesz pójść do sklepu lub toalety, zgłoś taką potrzebę opiekunowi.

… i 4 zasady dla rodzica lub opiekuna:

  1. Bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas ferii zimowych zależy także od Ciebie!
    Sprawdź, czy organizator wyjazdu na ferie, na który wybiera się Twoja pociecha, ma niezbędne zezwolenia i czy jest w stanie zapewnić dzieciom pomoc medyczną. Poproś odpowiednie służby o sprawdzenie, czy pojazd, którym będą podróżować dzieci, jest bezpieczny.
  2. Nie dawaj dziecku na wyjazd wartościowych przedmiotów.
    Organizatorzy wyjazdu najpewniej nie będą odpowiadać za to, aby dziecko ich nie zgubiło, ani nie zostały skradzione.
  3. Poproś, aby dziecko zawsze miało przy sobie (w plecaku czy kieszeni) kartkę z danymi.
    Imieniem i nazwiskiem, nazwą ośrodka, numerami kontaktowymi do rodziców i opiekunów oraz, jeżeli jest taka potrzeba, listą przyjmowanych przez nie leków.
  4. Zapoznaj dziecko z zasadami pierwszej pomocy.
    Na taką naukę nigdy nie jest zbyt wcześnie. Sprawdź, czy zna podstawowe numery alarmowe i czy wie, jak zachować się w sytuacji zagrożenia.
Dnia 16 stycznia odbyło się  spotkanie na temat tlenku węgla.Nasz specjalny gość Pan Paweł od spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy przybliżył wychowankom najważniejsze informacje dotyczące tego śmiercionośnego gazu. W okresie jesienno-zimowym w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapach
Wiedza, którą otrzymaliśmy może się przydać w sytuacji prawdziwego zagrożenia.Dziękujemy wszystkim za spotkanie i zaangażowanie w zajęcia.

Podczas styczniowych (8.01., 15.01.) zajęć pozalekcyjnych w ramach Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030”, podprojekt Wielkopolska Akademia Talentów, uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej wykończyli film „Portfolio naszej grupy”, który można obejrzeć pod linkiem:

https://drive.google.com/file/d/15KBc9jR1fkMDU2Tcy8NPfM-FxOjuGwU-/view?usp=sharing

(wykonali ostatnie brakujące zdjęcia, dołączyli je do filmu, dodali napisy, przejścia, muzykę, wygenerowali plik).

Następnie uczniowie rozpoczęli próby poszczególnych scen przedstawienia. Zastanawiali się, jak przedstawić daną postać, w jaki sposób odegrać emocje, jakie rekwizyty będą potrzebne w danej scenie.