Wielki sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej dla Dzieci Słabosłyszących i Niesłyszących w Rydzynie

Marcin Cugier, Olga Mikołajczak i Dawid Serafin zdobyli główną nagrodę w wojewódzkim konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja - „Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie” zorganizowanym przez Województwo Wielkopolskie z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Celem Konkursu była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

Przedmiotem VII edycji Konkursu było przygotowanie i zrealizowanie przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły fotoksiążki pokazującej wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie – pokazanie aktualnego stanu środowiska wraz z propozycją zmian. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Alicji Kubiak oraz z pomocą pani Anny Barczyk przygotowali 30 stronicową fotoksiążkę  o przyczynach zanieczyszczeń w Rydzynie i okolicy oraz o tym, jakie te zanieczyszczenia mają wpływ na środowisko i nasze zdrowie, zaproponowali również sposoby ochrony środowiska.

15 czerwca 2022 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs, w której udział wzięła pani wicedyrektor Beata Wzorek-Malcherek, zespół uczniów wraz z panią Alicją Kubiak oraz pan Stefan Kłak.

Uczniowie w nagrodę otrzymali laptopy Lenovo i dyplomy, a szkoła nagrodę 3500zł, grawerowaną tabliczkę pamiątkową, sadzonkę lipy oraz list gratulacyjny.

Bardzo dziękujemy Organizatorom Konkursu, Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego Panu Markowi Woźniakowi, Wicemarszałkom oraz Członkom Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Samorządowi Województwa Wielkopolskiego, który był Fundatorem nagród, Komisji oraz Kapitule Konkursowej z przewodniczącym Panem Jackiem Bogusławskim, za możliwość udziału w konkursie oraz docenienie pracy naszych uczniów.