Obowiązek Informacyjny
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy:
Załatwianie spraw administracyjnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie
Na teren Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie rodzic i osoby z zewnątrz mogą wejść tylko w bardzo pilnej sprawie,
po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu spotkania z Sekretariatem Ośrodka. Wszystkie sprawy prosimy w miarę możliwości załatwiać drogą mailową lub telefoniczną.
Wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły obowiązuje przestrzeganie procedur zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-CoV-2.
Wszyscy interesanci proszeni są o wpisanie swoich danych w sekretariacie Ośrodka w rejestrze wejść do szkoły osób z zewnątrz.
Tel. 65 538 85 92 e-mail : soswry@wp.pl
REKRUTACJA 2020/2021
SPECJALNY OŚRODEK
SZKOLNO – WYCHOWAWCZY
w Rydzynie prowadzi w sposób ciągły rekrutację dzieci i młodzieży do następujących typów szkół:
LINKI - szczegółowe informacje o szkołach
Warunkiem dot. przyjęcia do OSW jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na:
- niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, głębokim
- niedosłuch,
- autyzm, zespół Aspergera
- niepełnosprawności sprzężone
Wszelkie informacje odnośnie rekrutacji uzyskają Państwo
w sekretariacie Ośrodka w Rydzynie
nr tel. 65 538 85 92
Zapraszamy!
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sosw/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Spotkanie z pielegniarką
24 listopada grupę I chłopców odwiedziła pani pielęgniarka. Spotkanie dotyczyło udzielania 1-wszej pomocy w różnych sytuacjach. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przyniesione przez panią Magdę ilustracje i chętnie wypowiadały się na ich temat. Chłopcy z najmłodszej grupy wykazali się sporą dawką wiedzy na temat udzielania 1-wszej pomocy przedmedycznej, a jeszcze wzbogacili swoje wiadomości dotyczące np. tamowania krwi oraz sytuacji porażenia prądem.
Konferencja "Perspektywy zawodowe"
16-18 listopada Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zorganizowała we Wrocławiu konferencję "Perspektywy zawodowe". W części:” Przykłady dobrych praktyk - wybrane projekty zgłoszone do konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży” - Maria Wolsztyniak przedstawiła projekt SOSW w Rydzynie i GBV Guben/Cottbus " Szkoła zawodowa - mój pozytywny wybór", który w styczniu 2016 roku zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ. Konferencja skierowana była do przedstawicieli szkół oraz instytucji zajmujących się wymianą polsko-niemieckiej młodzieży w obszarze zawodowym. Była też świetną okazją do wymiany doświadczeń.
Odwiedziły nas alpaki
18 listopada nasze przedszkolaki oraz klasę III „a” i „b” odwiedziły alpaki Companiero i Versace wraz z terapeutką Panią Karoliną Grys. Już sam ich wygląd wzbudził uśmiech i sympatię. Zabawa, karmienie, przytulanie, czesanie i wspólnie spędzony czas sprawił naszym wychowankom bardzo dużo radości. Nasi podopieczni przełamali swoje lęki i coraz śmielej dotykały zwierzaki. Alpakoterapia ma pozytywne oddziaływanie na sferę emocjonalną, pomaga przełamywać bariery przed kontaktem ze zwierzęciem, co przekłada się na kontakty z innymi ludźmi, kształtuje pozytywne emocje i przyczynia się do rozwoju empatii, powoduje wzrost samooceny i poczucia sprawstwa. Dzięki nawiązaniu kontaktu ze zwierzęciem oraz jego pogłębianiu uczestnicy czują się pewniej także we własnym środowisku i łatwiej nawiązują kontakty społeczne. Nasze najmłodsze dzieci będą korzystać z ich pozytywnego wpływu raz w miesiącu.
Za kulisami Teatru Miejskiego w Lesznie
17 listopada przedszkolaki oraz klasa III „a” i „b” miały okazję poznać kulisy Teatru Miejskiego w Lesznie. Powitał nas Pan, który oprowadził po zakątkach teatru. Mogliśmy śmiało wejść na scenę i z bliska obejrzeć scenografię, która była przygotowana na spektakl. Dzieci miały okazję posłuchać muzykę, która jest wykorzystana w przedstawieniu oraz odgadnąć różne dźwięki przyrody. Na koniec zobaczyliśmy garderobę, pomieszczenie gdzie aktorzy się przebierają i malują.
Nabór na stanowisko
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie
ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze
ds. zamówień publicznych i obsługi księgowej – etat 1/1
USŁUGI PRANIA
Zapytanie ofertowe
15.11.2016r.
Ogłoszenie
Nr sprawy SOSW-271-7/11/2016
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Fr. Ratajczaka informuje, że są przyjmowane oferty na wykonanie zadania pn:
,,Wykonanie usługi prania w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie”
Kolejny miesiąc naszych przedszkolnych przygód.
Kolejny miesiąc naszych przedszkolnych przygód minął bardzo szybko. Październik upłynął na nauce, zabawie, rozwijaniu samodzielności i relacji z rówieśnikami. Obserwowaliśmy przyrodę, poznawaliśmy dary jesieni, a także przygotowywaliśmy przetwory na zimę. Braliśmy udział w akcji: „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” – wytrwale zbieraliśmy kasztany i żołędzie, w czym również pomagali nam rodzice, za co serdecznie dziękujemy.
Czytaj więcej: Kolejny miesiąc naszych przedszkolnych przygód.
Narodowe Święto Niepodległości w SOSW w Rydzynie
Dzień Niepodległości obchodziliśmy w naszym ośrodku w czwartek 10 listopada. Chwilą skupienia i refleksji zgromadzeni nauczyciele, uczniowie i rodzice uczcili pamięć tych, którzy oddali swoje życie z miłości dla ojczyzny.
Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości w SOSW w Rydzynie
WYCIECZKA DO SZKLARSKIEJ PORĘBY
W dniach 24-27 października br 13 uczniów naszego ośrodka uczestniczyło w wycieczce do Szklarskiej Poręby. Imprezę przygotował UKS „Sprinter” i koło TPD działające przy naszym ośrodku.
Uczniowie poszerzyli wiedzę z życia społecznego i kulturalnego regionu, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, historii. Brali udział w wycieczce do: Zamku Czocha, Świeradowa, Kruczych Skał, Krzywych Baszt, Sowich Skał, Wodospadu Kamieńczyk, wyrobiska ametystów gdzie samodzielnie poszukiwali szlachetnych kamieni, Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.