Obowiązek Informacyjny
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy:
Załatwianie spraw administracyjnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie
Na teren Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie rodzic i osoby z zewnątrz mogą wejść tylko w bardzo pilnej sprawie,
po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu spotkania z Sekretariatem Ośrodka. Wszystkie sprawy prosimy w miarę możliwości załatwiać drogą mailową lub telefoniczną.
Wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły obowiązuje przestrzeganie procedur zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-CoV-2.
Wszyscy interesanci proszeni są o wpisanie swoich danych w sekretariacie Ośrodka w rejestrze wejść do szkoły osób z zewnątrz.
Tel. 65 538 85 92 e-mail : soswry@wp.pl
REKRUTACJA 2020/2021
SPECJALNY OŚRODEK
SZKOLNO – WYCHOWAWCZY
w Rydzynie prowadzi w sposób ciągły rekrutację dzieci i młodzieży do następujących typów szkół:
LINKI - szczegółowe informacje o szkołach
Warunkiem dot. przyjęcia do OSW jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na:
- niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, głębokim
- niedosłuch,
- autyzm, zespół Aspergera
- niepełnosprawności sprzężone
Wszelkie informacje odnośnie rekrutacji uzyskają Państwo
w sekretariacie Ośrodka w Rydzynie
nr tel. 65 538 85 92
Zapraszamy!
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sosw/libraries/cms/application/cms.php on line 460
MOJE MIEJSCE NA ZIEMI
7 grudnia 2016 roku odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego Moje miejsce na Ziemi. Laureatami zostali: Dawid Serafin, Eryk Andrzejewski, Olga Mikołajczak, Gabriel Nowaczyk, Maksymilian Kasztelan, Michalina Osowska, Justyna Rynkas, Kacper Kasztelan, Tomasz Grzenkowicz, Jan Bateńczyk, Tomasz Szymański, Kacper Naskręt, Oliwia Kudzielko, Iza Sawicz i Adam Sułek. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Uroczystość wręczania nagród uświetnił koncert wokalny, w którym wzięli udział między innymi: Dorota Marcinek, Iza Sawicz i Jaś Bateńczyk.
Warsztaty ceramiczne
Dnia 1 grudnia 2016 r. dzieci z klasy 1-3 Szkoły Podstawowej brały udział w warsztatach ceramicznych w "Pracownii pod Zieloną Kurą" w Mórkowie. Pod życzliwym spojrzeniem Kasi Kowalskiej i Daniela Andruszkiewicza miały przestrzeń do tworzenia, zmagania się z gliną i doświadczania gościny w wiejskim domu. Było wspaniale, co widać na zdjęciach Daniela Andruszkiewicza
Święty Mikołaj w internacie
Dnia 6 grudnia 2016 roku korytarzami internatu wędrowali pomocnicy Świętego Mikołaja. Wychowankowie zostali obdarowani słodkimi niespodziankami. Niektórzy musieli popisać się różnymi umiejętnościami - między innymi : zaśpiewać piosenkę, zatańczyć, przeczytać wiersz, przedstawić kolędę w języku migowym, skoczyć przez ciupagę.
MIKOŁAJKI
6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Czekaliśmy na Niego z niecierpliwością. Dostojny gość podarował nam prezenty. Tego dnia byliśmy wzorowi, ale Mikołaj wiedział, że wcześniej różnie bywało z tym naszym zachowaniem. Musieliśmy zatem skakać przez pastorał. Daliśmy radę. Było warto. Na pożegnanie wręczyliśmy Mikołajowi podarek, żeby i Jemu było miło w tym przyjemnym dniu.
XV Warsztaty Muzyczne
5 grudnia 2016 roku grupa uczniów z naszego Ośrodka uczestniczyła w cyklicznych warsztatach muzycznych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych. Podczas kontaktu z żywą muzyką wraz z przyjaciółmi z innych szkół uczniowie mieli możliwość rozwijać umiejętności komunikowania się, pogłębiać więzi społeczne między dziećmi, ćwiczyć różnorodne funkcje zmysłowe, jak np. słuch. Praca nad utworami wokalnymi i tanecznymi miała dużą intensywność i charakter rozluźniający; motywowała dzieci do działania oraz wzbudzała w nich wielką radość i przyjemność tworzenia. Wybrane utwory wyćwiczone podczas warsztatów uczestnicy wykonają podczas podsumowania konkursu plastycznego „Moje miejsce na Ziemi” w dniu 7 grudnia br.
Nicolle Juszczak otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów
30 listopada 2016 r. w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na rok szkolny 2016/2017 takie stypendium otrzymała uczennica klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej - Nicolle Juszczak. Stypendium jest nagrodą za jej wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce (średnia 5,0), zaangażowanie w różne inicjatywy podejmowane w klasie i szkole oraz udział w wielu konkursach, olimpiadach i zawodach, podczas których odnosiła wiele sukcesów, m.in. zajęła II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Migowego i Miganego w Bydgoszczy.
Czy znam swoje prawa?
Każdy wychowanek oprócz obowiązków ma również prawa, jako uczeń i jako dziecko. Od 21.11.16.r. do 24.11.16.r. w internacie realizowane były zajęcia dotyczące praw dziecka ( w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka). Podczas zajęć świetlicowych omawiane były prawa dziecka , przypomniano również ważne adresy instytucji broniących praw dziecka. W grupach wychowawczych poprzez rozmowy, pogadanki tematyczne, scenki rodzajowe realizowano propozycje zawarte w materiałach „Prawa dziecka”.
DZIEŃ Z PLUSZOWYM MISIEM
24 listopada przedszkolaki oraz najmłodsze klasy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pluszowe misie oraz inne przytulaki opanowały w tym dniu naszą placówkę. Przybyły one ze swoimi małymi właścicielami, żeby bawić się, świętować i uczyć. Aby uczynić święto pluszowego misia szczególnym, przygotowaliśmy dla naszych dzieci wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych przytulanek.
Próbny alarm ewakuacyjny
W dniu 24 listopada 2014r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie w Oficynie Zachodniej , która posiada 3 budynki dydaktyczne, przeprowadzono próbny alarm ewakuacyjny. W budynkach tych uczy się 154 uczniów z różną niepełnosprawnością. W czasie ćwiczeń przebywało w budynkach 73 uczniów, 20 nauczycieli, 19 osób z administracji i obsługi. Zadaniem nauczycieli, osób z administracji i obsługi było przeprowadzenie ewakuacji osób przebywających w budynkach, drogami ewakuacyjnymi na zewnątrz budynków na miejsce zbiórki.