Obowiązek Informacyjny
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy:
Załatwianie spraw administracyjnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie
Na teren Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie rodzic i osoby z zewnątrz mogą wejść tylko w bardzo pilnej sprawie,
po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu spotkania z Sekretariatem Ośrodka. Wszystkie sprawy prosimy w miarę możliwości załatwiać drogą mailową lub telefoniczną.
Wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły obowiązuje przestrzeganie procedur zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-CoV-2.
Wszyscy interesanci proszeni są o wpisanie swoich danych w sekretariacie Ośrodka w rejestrze wejść do szkoły osób z zewnątrz.
Tel. 65 538 85 92 e-mail : soswry@wp.pl
REKRUTACJA 2020/2021
SPECJALNY OŚRODEK
SZKOLNO – WYCHOWAWCZY
w Rydzynie prowadzi w sposób ciągły rekrutację dzieci i młodzieży do następujących typów szkół:
LINKI - szczegółowe informacje o szkołach
Warunkiem dot. przyjęcia do OSW jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na:
- niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, głębokim
- niedosłuch,
- autyzm, zespół Aspergera
- niepełnosprawności sprzężone
Wszelkie informacje odnośnie rekrutacji uzyskają Państwo
w sekretariacie Ośrodka w Rydzynie
nr tel. 65 538 85 92
Zapraszamy!
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sosw/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Z wizytą w Sonnebergu
{joomplu:2778}W czerwcu bieżącego roku grupa młodzieży z Ośrodka przebywała w Sonnebergu, realizując projekt wymiany młodzieży „ Poznanie przemysłu zabawkarskiego dawniej i dziś w Sonnebergu”.
Podczas pobytu w Niemczech zwiedziliśmy magazyn zabawek – firmę „Dickie – Tamiga” w Sonnebergu, Zakłady Przemysłu Zabawkarskiego: „ Schildkroete”, oraz „ Plaho” w Steinach.
Wystawa prac z ceramiki Malwiny
Od dnia 27 czerwca 2012 roku w świetlicy internatu przy SOSW, można oglądać wystawę prac ceramicznych naszej absolwentki Szkoły Policealnej dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej - Malwiny Borowskiej.
Pielgrzymka do Francji dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej
W dniach od 21 do 28 maja 2012 roku uczniowie słabosłyszący i niesłyszący z gimnazjum, liceum i szkoły policealnej uczestniczyli w Pielgrzymce do Francji.
Czytaj więcej: Pielgrzymka do Francji dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej
Dzień Godności
Opieka nad szkółką drzewek
{joomplu:2412}Drzewka, które otrzymaliśmy w ubiegłym roku z Urzędu Miasta i Gminy w Rydzynie bardzo dobrze zniosły zimę. Wiosną, jak tylko pogoda pozwalała, członkowie Klubu Miłośników Przyrody wykonywali różne prace pielęgnacyjne w założonej szkółce drzewek. Przede wszystkim usuwali chwasty oraz dokonali cięcia drzewek, którego celem było ukształtowanie pnia.
Po roku od założenia szkółki, zauważyliśmy, że najbardziej urosły jawory, lipy i dęby. Natomiast kasztanowce i jodły przez ten rok urosły niewiele.
Goście z GBV- Guben w naszej szkole. Gäste aus Deutschland in unserer Schule..
W dniach 7-11 maja 2012 roku przebywała w naszej placówce 6 osobowa grupa z GBV- Guben w Niemczech (pięcioro uczniów z opiekunem).
Vom 7. bis zum 11. Mai 2012 war in unserer Einrichtung eine Guppe von sechs Personen (fünf Schüler und eine Betreuerin) aus unserer Partnerschule GBV Guben zu Besuch.
Czytaj więcej: Goście z GBV- Guben w naszej szkole. Gäste aus Deutschland in unserer Schule..
Kalejdoskop Uczniowskiego Klubu Sportowego w roku szkolnym 2011/2012
Sportowy rok szkolny rozpoczęliśmy w październiku 2011r. Od tego czasu zorganizowaliśmy i braliśmy udział w wielu imprezach sportowych:
Czytaj więcej: Kalejdoskop Uczniowskiego Klubu Sportowego w roku szkolnym 2011/2012
Jasełka 2012
Jubileusz 15-lecia Szkoły dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej refleksją nad pracą nauczyciela.
Dnia 30-go września 20011r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie świętowaliśmy 15-tą rocznicę powstania Szkoły dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej. Na uroczystość przybyło wielu wspaniałych gości m.in. przedstawiciele władz lokalnych i oświatowych, sponsorzy, byli dyrektorzy i nauczyciele, byli absolwenci, rodzice oraz wszyscy sprzymierzeńcy i przyjaciele szkoły, którzy wspierają jej działania w tworzeniu dobrych i godnych warunków do pracy i nauki. Z okazji tego święta przygotowaliśmy kilka miłych niespodzianek, do których należały m.in. wzruszająca prezentacja zdjęć, wspaniały występ uczniów pt. „Szkolny pamiętnik” oraz słodki poczęstunek. Dużym zaskoczeniem było piękne podziękowanie naszej absolwentki, Malwiny Borowskiej skierowane do nauczycieli wraz z podarunkiem - samodzielnie wykonanym glinianym naczyniem. Jubileusz dostarczył wielu niezapomnianych chwil, które na pewno na długo pozostaną w sercach i pamięci...W naszej szkole panuje klimat wzajemnej życzliwości, co dokładnie można było odczuć w czasie obchodów 15-go jubileuszu. To święto stało się również refleksją do przemyśleń dla wielu osób, a w szczególności dla nauczycieli. W tym miejscu pozwolimy zacytować sobie wypowiedź jednego z nich: …„ Pracuję w tej szkole prawie 10 lat. Od samego początku czułam, że to niezwykła szkoła, w której panuje rodzinna atmosfera, w której każdy sobie chętnie pomaga. Nauczanie dzieci z wadą słuchu nie jest sprawą łatwą, bo to, czego nie mogą usłyszeć, muszą zobaczyć, poczuć, dotknąć, posmakować i ty musisz im w tym pomóc. Szkolne lata to nie tylko czas przekazywanie wiedzy, to także wymiana uśmiechów, łez, spojrzeń, gestów, uczuć jak i również starania, aby wychować te dzieci na dobrych ludzi. Radością dla nauczyciela jest, kiedy widzi, że jego uczeń jest szczęśliwy i umie radzić sobie w życiu, a to dla mnie jest celem mojej pracy. Zawsze chciałam robić coś dobrego. Kocham moją pracę i moje szkolne dzieci. Nie ma nic piękniejszego, kiedy człowiek czuje się w życiu spełniony i wie, że to co robi, ma sens”… Wzruszające przemyślenia…Wspaniale chodzić do szkoły, gdzie można spotkać takich ludzi J Pozdrawiamy Wszystkich J
Komentarz: Monika Szafraniak, zdjęcia Lucyna Bondia
Czyżby zrobiły to bobry?
Słyszeliśmy, że dwa drzewa rosnące przy fosie zamku od strony ogródków działkowych są nadgryzione. Członkowie Klubu Miłośników Przyrody udali się w to miejsce z aparatem fotograficznym. To co zobaczyliśmy wygląda tak, jakby zrobiły to bobry. Lecz trudno nam będzie zastać zwierzęta przy „pracy”, ponieważ bobry są aktywne nocą i o zmierzchu. Trudno je zauważyć w czasie dnia.
|