Deprecated: Non-static method modImieninyHelper::getImieniny() should not be called statically in /poniec/modules/mod_imieniny/mod_imieniny.php on line 28
30 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą Bartłomiej, Chwalisława, Eutropiusz, Jakub, Katarzyna, Lilla, Marian

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /poniec/plugins/content/gadgets/gadgets.php on line 18

W dniu 6 maja 2006 roku w Szkole Podstawowej w Poniecu odbyły się IV Międzyszkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia. W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje szkół: SP Poniec,  SP Sarbinowo oraz reprezentujące Zespół Szkół Żytowiecko: SP Żytowiecko i SP Łęka Wielka.

 Szkoły te reprezentowały gminę Poniec. Konkurs przygotowali nauczyciele matematyki ze Szkoły Podstawowej w Poniecu: Maria Goldmann oraz Eugeniusz Nowak. Celem rozgrywek była popularyzacja zabawowej formy uczenia się tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart matematycznych. Do mistrzostw przystąpiło 20 uczniów wyłonionych podczas eliminacji szkolnych. Rozgrywki przebiegały w trzech kategoriach: klasy III, IV, i V.
Trzecioklasiści spośród siebie wybierali „królową skakanki”. Została nią ta osoba, która podczas skoków przez skakankę podała właściwe iloczyny i czynniki.
Wyniki w tej grze przedstawiają się następująco:


 I miejsce Ewelina Smektała – SP Żytowiecko
 II miejsce Piotr Bączyk       -  SP Sarbinowo
 III miejsce Jowita Juśkiewicz -  SP Łęka Wielka


 Na poziomie klas trzecich wybierano także piłkarza- matematyka. Każdy z uczestników musiał popisać się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Jeżeli odpowiedź była prawidłowa to miał szansę zdobyć dodatkowe punkty, pod warunkiem, że oddał celny strzał piłką nożną do bramki z odległości 5, 6, 7, 8, 9 i 10 metrów.
Wyniki w tej grze przedstawiają się następująco:


 I miejsce Klaudia Macedońska – SP Łęka Wielka
 II miejsce Patryk Kasprzak - SP Poniec
 III miejsce Piotr Kowalewski - SP Sarbinowo 


Uczniowie klas czwartych rywalizowali w dwóch grach: „ Szeryf” oraz „Olimpijczyk”. Gra „Szeryf” polegała na zebraniu jak największej liczby kart podzielnych przez wskazany iloczyn.
Wyniki w tej grze przedstawiają się następująco:


 I miejsce Izabela Józefiak - SP Żytowiecko
 II miejsce Joanna Bączyk - SP Poniec
 III miejsce Michał Spurtacz - SP Sarbinowo


 Druga gra, w której rywalizowali uczniowie klas czwartych miała na celu wyłonienie najlepszego „Olimpijczyka”. Nie była to jednak konkurencja olimpijska. Gra ta polegała na jak najszybszym bezbłędnym połączeniu w pary kart o iloczynach równych lub większych od 20.
Wyniki w tej grze przedstawiają się następująco:


 I miejsce Małgorzata Skrzypczak - SP Poniec
 II miejsce Joanna Bączyk  - SP Poniec
 III miejsce Michał Spurtacz  - SP Sarbinowo


Klasy piąte rywalizowały także w dwóch grach: „Prymus” i „Krzyżak”. W grze „Prymus” trzeba było się wykazać dużym refleksem i szybciej od swojego konkurenta podać prawidłowo sumę dwóch iloczynów.
Wyniki w tej grze przedstawiają się następująco:


 I miejsce Konrad Kołodziej - SP Poniec
 II miejsce Kornel Kołodziej - SP Poniec
 III miejsce Kinga Maksajdowska - SP Sarbinowo

 
Ogromne emocje i duży doping publiczności wywołała gra „Krzyżak
Wyniki w tej grze przedstawiają się następująco:


 I miejsce Kornel Kołodziej - SP Poniec
 II miejsce Konrad Kołodziej - SP Poniec
 III miejsce Kinga Maksajdowska - SP Sarbinowo

Na zakończenie odbył się pokaz doskonałej znajomości tabliczki mnożenia przez niepełnosprawną uczennicę klasy III Szkoły Podstawowej w Łęce Wielkiej Marię Gubańską.
Zwycięzcy w poszczególnych grach otrzymali nagrody i dyplomy. Sponsorami mistrzostw byli: Rada Rodziców i Rada Szkoły działające przy Szkole Podstawowej w Poniecu.
Podczas konkursu odbył się baśniowy pokaz mody zaprezentowany przez uczniów klas IV Szkoły Podstawowej w Poniecu. Pokaz przygotowała pani Danuta Cieślak.. Przeprowadzenie mistrzostw było możliwe, dzięki poparciu i pomocy dyrekcji szkoły i dużym zaangażowaniu innych nauczycieli Szkoły Podstawowej w Poniecu oraz szkół z terenu gminy Poniec.
Okazało się, że z tabliczką mnożenia można się doskonale bawić.